Protest przeciwko HiT w Warszawie


W niedzielę 04.09 w Warszawie odbył się protest przeciwko nowemu przedmiotowi wprowadzanemu do szkół pod nazwą HiT Happens – Pogrzeb Polskiej Oświaty. Wydarzenie miało miejsce pod Ministerstwem Edukacji i Nauki, udział w nim wzięli przedstawiciele organizacji pozarządowych jak również politycy i samorządowcy. Nasz założyciel i prezes zarządu – Kacper Nowicki – był jedną z przemawiających na nim osób.

W trakcie swojej wypowiedzi zwracał uwagę na to, jak PiS niszczy kolejne pokolenie oraz że HiT jest skutkiem zachodzących od dawna procesów. Nie jest to jednak proces, który zaczął się wczoraj i da się go odwrócić zmianą większości w sejmie. Kacper zachęcał do pracy oddolnej – zakładania zrzeszeń, fundacji, think-tanków. Mobilizował osoby członkowskie młodzieżówek partyjnych do upominania się o bycie wysłuchanymi, a nie traktowanymi wyłącznie jako tło konferencji prasowych.

Przekonywał do upominania się od władz samorządowych o wypełnianie obietnic – nie wszystko zależy od samego Czarnka i Roszkowskiego – o zajęcia antydyskryminacyjne, przyjazną przestrzeń szkoły, Rzeczników Praw Uczniowskich, wreszcie, o pieniądze. Swoją wypowiedź zakończył, zaznaczając, że ostatnich kilka lat młode pokolenie spędziło na ulicy, niejako na niej dorastając. Nadszedł już czas na jego wejście do Rad Miast i Sejmików. Czas na wejście do parlamentu.