Aktualności

Zakaz Agitacji Politycznej w Szkołach

Przypominamy, że zgodnie z art. 108 § 2 Kodeksu wyborczego, na terenie szkół obowiązuje całkowity zakaz agitacji wyborczej. Oznacza to, że nie wolno wieszać banerów wyborczych, plakatów ani prowadzić kampanii politycznych na terenie szkoły i jej ogrodzeniu.

Ogłaszamy grafik na 5 lat dla poznańskiej edukacji!

W styczniu bieżącego roku spotkaliśmy się przy Okrągłym Stole dla Poznańskiej Edukacji 2024-2029, gdzie wspólnie z osobami zaangażowanymi w edukację podjęliśmy debatę o stanie poznańskiego szkolnictwa i co można zrobić dla jego poprawy.

Ogłaszamy konkurs „Fundusz 52%”!

Weź udział w konkursie „Fundusz 52%” i zdobądź wsparcie finansowe na projekty realizowane przez dziewczyny i młode kobiety uczące się w szkołach ponadpodstawowych i podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego. Mamy dla was aż 10 grantów, każdy po 2000 zł.

Wydaliśmy nową publikację!

Chcesz dowiedzieć się więcej o zaangażowaniu społecznym? Zobacz najnowszy poradnik o wsparciu demokracji i partycypacji!

Najnowsza publikacja o Samorządach Uczniowskich

Chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu Samorządów Uczniowskich? Przeczytaj naszą najnowszą publikację, w której znajdziesz idee, ramy prawne oraz potrzebne wzory dokumentów.

Wydaliśmy nową publikację!

Jesteś obywatelem bądź obywatelką Ukrainy i uczysz się w polskiej szkole? Zobacz najnowszą publikacje o twoich prawach!

Dołącz do nas! Rekrutacja do Zespołu Fundacji

Ze względu na nasz stały rozwój i poszerzanie działalności prowadzimy stałą rekrutację do naszego Zespołu Wolontariackiego, aby móc dalej zmieniać świat na lepsze ✌️

Wyniki I tury naboru wniosków konkursowych 1000+ dla Wielkopolskich Samorządów Uczniowskich już dostępne. Otwieramy II nabór!

Z radością informujemy, że dostępne są już wyniki I tury naboru wniosków konkursu regrantingowego “1000+ dla Twojego samorządu uczniowskiego”.

Debata pt. “90% doświadczonych przemocą domową”

Serdecznie zapraszamy na debatę ekspercką z praktyczkami i naukowczyniami związanymi z zagadnieniem przemocy wobec kobiet.

“Sweet as” – pokaz filmu i panel dyskusyjny

Już 02.12 widzimy się na Festiwalu AleKino!, w ramach którego jesteśmy gospodarzami pokazu filmu „Sweet As” oraz panelu dyskusyjnego wokół filmu.

Ogłaszamy Białą Księgę praworządności w poznańskich szkołach!

Nasz Dział Prawny przeanalizował statuty poznańskich szkół. Co się okazuje, w ponad 300 punktach statuty te są niezgodne z prawem. To moment, aby podjąć działania, które zmienią tę sytuację. Stwórzmy lepszy świat edukacji, oparty na zasadach sprawiedliwości, równości, wiedzy i jawności.

Pomoc prawna w całej Polsce!

Uważasz, że Twoja szkoła łamie Twoje prawa? Nie wiesz gdzie się zgłosić lub boisz się konsekwencji? Napisz do nas!

Newsletter