Aktualności

Debata “Równość w szkole, jak walczyć o nią oddolnie i systemowo?”

Już 23 września na Placu Kolegiackim odbędzie się Kulminacja Poznańskich Dni Równości 2023. Dorzucamy do niego coś od siebie!

Darmowe szkolenia dla szkół i organizacji pozarządowych

Przeszkolimy Twoją szkołę i organizację z praw i komunikacji z młodymi osobami niecispłciowymi! Zobacz terminy i zapisz się na bezpłatne szkolenie!

Konkurs na najlepszą inicjatywę wielkopolskiego samorządu uczniowskiego 2023

Podczas Kongresu rozstrzygnięty zostanie Konkurs na najlepszą inicjatywę wielkopolskiego samorządu uczniowskiego 2023.

V Poznański Kongres Samorządów Uczniowskich

W dniach 27 i 28 września 2023 roku odbędzie się piąta edycja Poznańskiego Kongresu Samorządu Uczniowskiego, zorganizowana przez Fundację Varia Posnania we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta.

Rozpoczynamy świadczenie darmowego poradnictwa prawnego!

Rok szkolny rozpocznie się już za kilka dni. Wiemy, że dobrze jest móc liczyć na pomocną dłoń, kiedy podejrzewamy, że ktoś łamie nasze prawa uczniowskie.

40 odpowiedzi na Wasze pytania!

Początek kolejnego roku szkolnego coraz bliżej, a wraz z nim kolejne problemy w polskich szkołach...

 Interweniujemy w sprawie mundurków!

Wpłynęło do nas zgłoszenie od ucznia Technikum Leśnego, wskazujące na to, że szkoła nakazuje osobom uczącym się zaopatrzyć się w mundurek szkolny, którego całkowity koszt przekracza kwotę 1400 złotych.

Seminar: “Quality development in pilot activities supported by EYF”

Jako jedna z 2 organizacji z całej Polski zostaliśmy zaproszeni do Strasburgu na szkolenie „Quality development in Pilot Activities supported by European Youth Foundation” przy Radzie Europy.

Nasze stoisko na XIX Marszu Równości w Poznaniu

W sobotę 1 lipca nasze osoby wolontariackie wzięły udział w XIX Marszu Równości, który przeszedł ulicami Poznania.

Przeszkolimy Twoją szkołę z praw osób niecispłciowych!

Prezent od nas na koniec Pride'u! We współpracy z Miastem Poznań rozpoczynamy nowy projekt z zakresu praw osób niecispłciowych. Na czym będzie polegał?

Tak może wyglądać pomnik Olimpijczyków przy Malcie!

26 czerwca br. Dział Miejski wystosował do Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wniosek o modyfikację poznańskiego pomnika olimpijczyków, który poprzez swój “surowy”, a przez to nieestetyczny wygląd w 2021 roku budził w przestrzeni miejskiej kontrowersje.

Apelujemy o poprawę infrastruktury śmietnikowej nad Wartą!

Przez popiół z grilla, który często jest wysypywany do plastikowych koszy, zaczynają się one topić, a śmieci w nich palić, co stanowi zagrożenie i szkody dla środowiska. Kierujemy w tej sprawie propozycję dla Urzędu Miasta Poznania.

Newsletter