Aktualności

Viosenny Meeting!

Zapraszamy samorządy uczniowskie poznańskich szkół i osoby działające społecznie w sektorze edukacji na Viosenny Meeting

Wysłuchanie publiczne ws. praw uczniowskich

Zapraszamy na Wysłuchanie publiczne dotyczące praw uczniowskich, które odbędzie się 25 kwietnia w Senacie RP. Spotkanie organizowane jest przez Parlamentarny Zespół ds. Młodzieży i Fundację Varia Posnania.

Wniosek do ZSO numer 2 w Krzesinach

Wystosowaliśmy najdłuższy naszej dotychczasowej działalności wniosek o dostęp do informacji publicznej do ZSO numer 2 w Krzesinach. O co w nim pytamy?

Mapa Drogowa w ponad 200 szkołach!

Wspieramy szkoły w wdrożeniu postulatów z mapy drogowej edukacji! Po opublikowaniu mapy, przesłaliśmy ją do wielkopolskich gmin, a teraz - otrzymaliśmy potwierdzenie przekazania jej do ponad 200 szkół!

Premiera Publikacji “Sytuacja prawna osób niecispłciowych w szkołach”

Przedstawiamy publikację "Sytuacja prawna osób niecispłciowych w szkołach"
W swojej działalności zauważamy, że nie tylko polskie prawo jest przeszkodą na drodze do tworzenia szkoły równej, otwartej i bezpiecznej.

Efekty interwencji w internacie przy ul. Czajczej

Po naszej interwencji w Internacie Zespołu Szkół Komunikacji przy ul. Czajczej przeprowadzona została kontrola Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarno-Epidemiologicznego.

Sprawdzimy statut twojej szkoły!

Pomożemy uzdrowić prawnie Twoją szkołę!
Świadczymy bezpłatne konsultacje statutów i innych dokumentów regulujących pracę szkoły.

Obowiązkowe wyjście szkolne w piątek wieczorem – interwencja.

Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące wyjścia do teatru organizowanego przez VI LO w Poznaniu. Wyjście na spektakl "Irena" ma odbyć się 17 i 18 marca o godzinie 19:00.

Interwencja w Internacie Zespołu Szkół Komunikacji

Nieszczelne okna, owady w jedzeniu, nocna interwencja Policji ws. nietrzeźwości pracowniczki, niedziałające długotrwale ogrzewanie w sezonie zimowym.

Oficjalne ogłosznie Mapy Drogowej zmian w wielkopolskiej edukacji!

Mapa Drogowa zmian w Wielkopolskiej Edukacji ogłoszona! Na konferencji prasowej przedstawiliśmy dokument, którego wprowadzenie w życie w podniosłoby znacznie jakość wielkopolskiego systemu oświaty.

Zakaz wyjścia do łazienki w trakcie lekcji – interwencja.

interwencyjnego otrzymaliśmy prośbę o podjęcie działań ws. rzekomego zakazywania korzystania z łazienki w trakcie lekcji w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II Stopnia. Poprosiliśmy szkołę o wyjaśnienia w tej sprawie.

Porozmawiajmy przy kawie o Poznaniu

Zapraszamy na cykl spotkań z osobami dobrze znającymi Poznań i pracę w samorządzie lokalnym. W luźnej atmosferze porozmawiamy o zaangażowaniu młodzieży w życie społeczne naszego miasta.

Newsletter