Wydawnictwo Varia Posnania oraz dwie nowe publikacje!

Z dumą prezentujemy Wydawnictwo Varia Posnania!

Na naszej stronie internetowej znajdziecie już pierwsze trzy publikacje przygotowane przez nasz Dział Prawny i przypinki z ważnymi dla nas hasłami. Wysyłka na terenie całej Polski lub odbiór osobisty w naszym biurze. 100% zysku ze sprzedaży Wydawnictwa przekazujemy na naszą działalność statutową.

Kupując, wspierasz walkę o praworządność w szkołach i partycypację społeczną młodych ludzi.

Przedstawiamy także nasze dwie nowe publikacje “Religia a system edukacji – czy szkoły publiczne są w pełni świeckie?” oraz “Kobieta w polskim systemie oświaty – nierówności, dyskryminacja, praktyczne rozwiązania”.

W pierwszej Fundacja Varia Posnania bierze pod lupę temat religii w szkołach. Jan Pieniążek interpretuje i przedstawia w jaki sposób przepisy jak i ustawy międzynarodowe odnoszą się do kwestii nauczania religii w placówkach oświatowych. Autor stara się odpowiedzieć na pytanie, czy szkoły w Polsce są w pełni świeckie, a co ważniejsze, czy całe Państwo można w ogóle określić takim mianem. W pracy wyraźnie zaznaczony jest wpływ aktualnej sytuacji i przepisów na osoby, które wyznają inną religię lub nie wyznają żadnej. Przedstawione zostały możliwe do wprowadzenia od jutra zmiany i statystyki ukazujące skalę omawianego problemu. Strony tej publikacji kryją starannie opracowaną treść dla każdej osoby, która chciałaby zwiększyć swoją świadomość w tej kwestii.

W publikacji ,,Kobieta w polskim systemie oświaty – nierówności, dyskryminacja, praktyczne rozwiązania” natomiast Fundacja Varia Posnania skupia się na sytuacji kobiet w polskim systemie edukacji. Jan Pieniążek przedstawia spektrum kwestii, które stanowią fundament problemu, jakim jest nierówność kobiet w systemie oświaty i stara się znaleźć potencjalne rozwiązania. Pracę otwiera wywiad z Dagmarą Adamiak – osobą mocno zaangażowaną w szeroko pojęty feminizm, która dzieli się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami. Autor następnie zaczyna od stwierdzenia powagi problemu, później zaś porównuje obowiązujące przepisy z realiami równości kobiet i mężczyzn. Zwrócona została również uwaga na fakt braku znaczenia wieku w kwestii dyskryminacji w szkole. Liczne strony tej publikacji zawierają w sobie starannie opracowaną treść dla każdego, kto chciałby zwiększyć swoją świadomość w kwestii równości kobiet w polskim społeczeństwie.

Publikacje dostępne w zakładce “Wydawnictwo” na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *