Tak może wyglądać pomnik Olimpijczyków przy Malcie!


26 czerwca br. Dział Miejski wystosował do Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wniosek o modyfikację poznańskiego pomnika olimpijczyków, który poprzez swój “surowy”, a przez to nieestetyczny wygląd w 2021 roku budził w przestrzeni miejskiej kontrowersje.

Fundacja nie proponuje demontażu pomnika, a jego upiększenie poprzez dodanie nasadzeń obok tablic upamiętniających dorobki poznańskich olimpijczyków i olimpijek. Oprócz nasadzeń warto byłoby rozważyć zakrycie betonowej części pomnika bluszczem. Posadzone drzewa byłyby korzystne dla środowiska i naturalnej retencji, szczególnie w czasach postępującej katastrofy klimatycznej.

“Proponujemy także Miastu konkretną inicjatywę. Zorganizujmy wspólnie akcję nasadzeń z poznańskimi olimpijkami i olimpijczykami, nie tylko tych z medalami, ale także z tymi, którzy uzyskają kwalifikację na najbliższe Igrzyska w Paryżu. Dajmy poznać mieszkańcom i mieszkankom Poznania ich dumnych reprezentantów!” – mówią Aleksandra Sroka, Kostiantin Surkov, Mikołaj Szymkowiak inicjatorzy wniosku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *