Aktualności
Debata pt. “90% doświadczonych przemocą domową”
Serdecznie zapraszamy na debatę ekspercką z praktyczkami i naukowczyniami związanymi z zagadnieniem przemocy wobec kobiet.
“Sweet as” – pokaz filmu i panel dyskusyjny
Już 02.12 widzimy się na Festiwalu AleKino!, w ramach którego jesteśmy gospodarzami pokazu filmu „Sweet As” oraz panelu dyskusyjnego wokół filmu.
Ogłaszamy Białą Księgę praworządności w poznańskich szkołach!
Nasz Dział Prawny przeanalizował statuty poznańskich szkół. Co się okazuje, w ponad 300 punktach statuty te są niezgodne z prawem. To moment, aby podjąć działania, które zmienią tę sytuację. Stwórzmy lepszy świat edukacji, oparty na zasadach sprawiedliwości, równości, wiedzy i jawności.
Pomoc prawna w całej Polsce!
Uważasz, że Twoja szkoła łamie Twoje prawa? Nie wiesz gdzie się zgłosić lub boisz się konsekwencji? Napisz do nas!
Najnowsze publikacje
Czy macie prawo do wybranego imienia i zaimków w szkole?
W przypadku osób niecispłciowych można spotkać się z sytuacją, w której używają one zaimków innych niż przypisane przy urodzeniu, w tym zupełnie innych niż tradycyjnie stosowane zaimki osobowe.
Czy macie prawo sami się usprawiedliwiać będąc dorosłymi?
Czy osoby, które mają 18 lat mogą usprawiedliwiać się samodzielnie? To jedno z najczęstszych pytań zadawanych podczas rozmów o prawie oświatowym, a także jeden z najpowszechniejszych problemów występujących w polskich szkołach.
Czy ocena z zachowania może wpływać na ocenę końcoworoczną?
W związku ze zbliżającym się końcem semestru, zastanawiacie się pewnie co wpływa na waszą ocenę końcoworoczną z poszczególnych przedmiotów szkolnych. Zdarza się tak, że grono pedagogiczne straszy osoby uczące się, iż ze względu na swoje zachowanie będą mieli obniżoną ocenę z poszczególnych przedmiotów.
Wyjaśniamy!
Czy szkoła ma prawo nie wydać świadectwa?
W związku z jutrzejszym zakończeniem roku szkolnego postanowiliśmy wyjaśnić wam istotną kwestię, której nie respektuje wiele szkół w Polsce.
Czy szkoła ma prawo pobierać opłaty za ksero?
Często otrzymujemy pytania, czy wymaganie od osób uczących się opłat za ksero jest zgodne z prawem i przepisami powszechnie obowiązującymi. Wyjaśniamy!