Zakaz wyjścia do łazienki w trakcie lekcji – interwencja.


Podstawowym prawem każdej osoby jest dostęp do toalety w celu spełnienia naturalnych potrzeb fizjologicznych. Ograniczanie dostępu do toalety jest nieetyczne i może stanowić naruszenie godności osoby uczącej się.

Na maila interwencyjnego otrzymaliśmy prośbę o podjęcie działań ws. rzekomego zakazywania korzystania z łazienki w trakcie lekcji w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II Stopnia. Poprosiliśmy szkołę o wyjaśnienia w tej sprawie.

Otrzymujemy także sygnały o podobnych praktykach w innych placówkach. Będziemy na nie reagować na bieżąco.

Osoby uczące się w Polsce mają prawo do korzystania z toalety w szkole w bezpieczny, higieniczny i łatwy sposób. Kadra pedagogiczna nie może tego prawa naruszać, a działać zgodnie z przepisami prawa.
Osoby uczące się mają różne potrzeby fizjologiczne i mogą potrzebować częstszych wizyt w toalecie. Utrzymywanie właściwej higieny jest kluczowe dla zdrowia i dobrego samopoczucia osób uczących się. Zakazywanie korzystania z toalety może prowadzić do problemów zdrowotnych i innych problemów
związanych z higieną.

Uważasz że zostały naruszone Twoje prawa uczniowskie? Świadczymy darmową i anonimową pomoc zarówno w języku polskim jak i ukraińskim
tvoiprava@variaposnania.pl
twojeprawa@variaposnania.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *